Co to jest klej poliuretanowy?

Często może się zdarzyć, że w domu zaskakuje nas niespodziewana usterka. Może się też zdarzyć tak, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, bardzo chętnie dostosowalibyśmy do swoich, często wygórowanych, oczekiwań. Bardzo często w takim wypadku naszą ostatnią deską ratunku może zostać klej poliuretanowy.
Kleje możemy podzielić na wiele podgrup, ale na pewno najważniejszy z nich jest podział na kleje oparte na jednym bądź dwóch składników. W zależności od naszych oczekiwań profesjonalne wykorzystanie jednej z tych grup umożliwi wymierne i szybkie rezultaty w domowym zaciszu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu.

Woodfix D3 firmy Den Braven
Różnica wynika z praktyki. Kleje poliuretanowe oparte na jednym składniku, to kleje przeznaczone do zastosowania od razu. Kiedy zniszczymy elementy wyposażenia, dodatków, czy umeblowania – warto skorzystać z ich pomocy. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na pomieszczenie dźwiękoszczelne. Każdy z nas może umieścić płyty i elementy zrobione z naturalnych tworzyw, używając kleju poliuretanowego. Z pewnością zamontujemy też wełnę mineralną czy fragmenty blachy dachowej. Naturalnie to tylko niektóre z sposobów użycia kleju.

Kolejna grupa klejów odnosi się do zastosowań bardzo wytrzymałych i stosowanych w przemyśle a także nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie nie liczy się czas, a profesjonalizm i pewność zastosowania. Dwuskładnikowy klej poliuretanowy to mix polioli i izocjanian, które zapewniają trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy stosowane w przemyśle sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, nawet bez użycia specjalistycznych pras.


Pozostałe artykuły

Pozytywy kuchni na wymiar

szafki kuchenne
Wiele razy słyszeliśmy stwierdzenie, iż kuchnia jest sercem domu. I mało istotne okazuje się to, czy czy jesteśmy kulinarnymi geniuszami czy też od gotowania stronimy – wszystkim nam zależy na upragnionej i wygodnej kuchni. Bo czy pierwsza, ranna kawa nie nie ma lepszego smaku w takiej kuchni?
1 2