Co to jest klej poliuretanowy?

Często może się zdarzyć, że w domu zaskakuje nas niespodziewana usterka. Może się też zdarzyć tak, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, bardzo chętnie dostosowalibyśmy do swoich, często wygórowanych, oczekiwań. Bardzo często w takim wypadku naszą ostatnią deską ratunku może zostać klej poliuretanowy.
Kleje możemy podzielić na wiele podgrup, ale na pewno najważniejszy z nich jest podział na kleje oparte na jednym bądź dwóch składników. W zależności od naszych oczekiwań profesjonalne wykorzystanie jednej z tych grup umożliwi wymierne i szybkie rezultaty w domowym zaciszu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu.

Woodfix D3 firmy Den Braven
Różnica wynika z praktyki. Kleje poliuretanowe oparte na jednym składniku, to kleje przeznaczone do zastosowania od razu. Kiedy zniszczymy elementy wyposażenia, dodatków, czy umeblowania – warto skorzystać z ich pomocy. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na pomieszczenie dźwiękoszczelne. Każdy z nas może umieścić płyty i elementy zrobione z naturalnych tworzyw, używając kleju poliuretanowego. Z pewnością zamontujemy też wełnę mineralną czy fragmenty blachy dachowej. Naturalnie to tylko niektóre z sposobów użycia kleju.

Kolejna grupa klejów odnosi się do zastosowań bardzo wytrzymałych i stosowanych w przemyśle a także nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie nie liczy się czas, a profesjonalizm i pewność zastosowania. Dwuskładnikowy klej poliuretanowy to mix polioli i izocjanian, które zapewniają trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy stosowane w przemyśle sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, nawet bez użycia specjalistycznych pras.


Więcej artykułów

Nowatorska aranżacja wymarzonego M

Wszyscy pragniemy żyć w dobrze zaaranżowanych pomieszczeniach. Tylko prawidłowo zorganizowana przestrzeń pozwoli nam przyjemnie czuć się w swoich czterech ścianach. Praktyczne zagospodarowane powierzchnie mogą nam pomóc utrzymać w mieszkaniu ład. Powinniśmy się postarać, by każdy przedmiot w naszym domu miał własne miejsce. Jedynie w ten sposób ochronimy się przed rozgardiaszem. Wszystko to jest takie oczywiste, ale tak naprawdę niezwykle trudno wprowadzić tego typu wskazówki w życie. Ktoś, kto ma już poza sobą wykańczanie wnętrz, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że aranżacja wnętrz to wcale nie taka banalna kwestia.
1 2