Oświetlenie do pokoju dziecięcego

lampy
Któż z nas jako dziecko nie obawiał się ciemności? Większości maluchów kojarzy się ona z czymś nieprzyjemnym i nieznanym. Dlatego też istotne jest oświetlenie pokoju dziecka w taki sposób, by był on dla niego nie tylko krainą zabaw w dzień, ale i bezpiecznym schronieniem w godzinie wieczornych strachów.

Światło z nowych lamp firmy Technolux rozproszy wszelkie dziecięce lęki, a pokojowi nada nowego blasku i kolorytu.

Pokój dziecięcy to w każdym domu miejsce wyjątkowe, bardzo często wyróżniające się odmienną aranżacją na tle pozostałych pomieszczeń. Nie musi być on ekskluzywny i wyrafinowany, powinien być za to kolorowy i przytulny. Aby ożywić całe wnętrze i zmienić jego charakter niekiedy wystarczy dodać jedynie kilka elementów. Na przykład pokusić się o zawieszenie lamp o fantazyjnych kształtach i kolorach. Lampy firmy Technolux z motywami żółtej kaczuszki czy gwiazdek w prosty sposób pomogą stworzyć w dziecięcym pokoju iście bajkowy klimat.

Funkcjonalność w każdym rozmiarze
Prawidłowe oświetlenie to jedna z najistotniejszych kwestii branych pod uwagę podczas aranżacji pokoju dziecka. Ma ono bowiem niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie pociechy. Mając ten fakt na uwadze warto zatem zadbać, aby barwa światła w pokoju dziecka była zbliżona do naturalnego oraz by nie była ona zbyt intensywna. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kinkietów (np. kolekcja BEE, BUS, DUCK), w których zastosowanie matowego szkła pozwala uzyskać jasne, a jednocześnie łagodne światło. Doskonałym pomysłem jest również zamontowanie w pokoju dziecięcym kilku różnych źródeł światła, które będą pełnić zróżnicowane funkcje. Kierując się tą myślą, projektanci przygotowali nowe serie opraw oświetleniowych, wśród których odnaleźć możemy lampy o różnych rozmiarach i mocy - od jedno- do pięciopunktowych, w formie plafonów, listew, kinkietów oraz żyrandoli. Wybierać można spośród opraw przystosowanych do nowoczesnych świetlówek energooszczędnych, jak też halogenów.

lampy
Dzieci w różnym wieku mają odmienne potrzeby, trzeba więc do nich dostosować typ oświetlenia. Matowy kinkiet o niewielkich rozmiarach i mocy, dający rozproszone, ciepłe światło przyda się podczas nocnego karmienia niemowlęcia. Dodatkowe, punktowe oświetlenie w postaci drobnych plafonów (np. STARS i KLAUDIA) sprawdzi się z kolei podczas wieczornego czytania bajek, kiedy to chcemy stworzyć we wnętrzu atmosferę relaksu i wyciszenia. Kilkuletnie dzieci, miewające problemy z zaśnięciem w ciemnym pokoju, ucieszy zaś kolorowy kinkiet ozdobiony wizerunkami zwierzątek, który można zawiesić niedaleko łóżka i w razie potrzeby pozostawić zapalony na całą noc. W pokoju starszej pociechy, oprócz tradycyjnego żyrandola, warto natomiast zamontować dwu- lub trzypunktowe listwy tuż nad biurkiem lub miejscem do zabawy.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych
lampy
Świat najmłodszych dzieci pełen jest zabawek oraz wesołych, bajkowych postaci. Z tego też względu przeznaczone dla nich lampy również ozdobione zostały kolorowymi motywami rodem z dobranocek. Idealne dla niemowląt są kinkiety z rodziny HIPPI, STARS I BIEDRONKI, których intensywne barwy i wyraźne wzory pomogą stymulować rozwój dziecka. Kilkulatkowi rozpoznającemu ulubione zabawki i zwierzęta przypadną do gustu natomiast klasyczne kinkiety z subtelniejszymi dekoracjami – DUCK, HAPPY FARM, TEDDY, BEE czy SAFARI. Na kinkietach z serii DUCK widnieje gromadka żółtych kaczuszek, na oprawach lamp z kolekcji HAPPY FARM towarzyszą im jeszcze bociany i żabki. Klosz lampy o wdzięcznej nazwie TEDDY zdobi wizerunek pluszowego misia, na kinkietach BEE wesoło dokazują pszczółki, na SAFARI spotkać możemy zaś słonie i żyrafy. Charakterystyczne dla tych lamp wzorzyste oprawy sprawią, że pokój zyska radosny klimat i przypadnie do gustu najmłodszym pociechom.

lampy
Dla starszych dzieci, które zaczynają swoją przygodę ze szkołą, firma przygotowała kolekcje lamp LILI, LILI RED, KLAUDIA i SUNFLOWER. Kolorowe lampy w kształcie fal, spiral i łuków wyposażone, w zależności od modelu, w różną ilość źródeł światła doskonale sprawdzą się jako główne lampy w pokoju, listwy i plafony zaś dodatkowo pomogą oświetlić miejsce do nauki czy zabawy. Intensywne barwy opraw – czerwień w przypadku kolekcji LILI RED, kombinacja zieleni i żółci w serii SUNFLOWER, kolor fioletowy charakterystyczny dla lamp LILI oraz niebieski dla KLAUDII – z pewnością przypadną do gustu zarówno uczniom początkowych klas szkół podstawowych, jak i nastolatkom.

Dla małych księżniczek i przyszłych kosmonautów
Oferta dziecięca dostosowana jest nie tylko do różnego wieku małych użytkowników, lecz uwzględnia ona również ich indywidualne preferencje. Propozycje lampek skierowane są więc zarówno do dziewczynek, jak i do chłopców. Motyw ulicy i czerwonych angielskich autobusów zdobiących kwadratowe i prostokątne kinkiety z rodziny BUS spotka się zapewne z aprobatą małych chłopców zafascynowanych motoryzacją. Dla nich odpowiednie też będą ciemnoniebieskie lampy z serii KLAUDIA. Futurystyczne kształty opraw halogenów usytuowanych na tle rozgwieżdżonego nieba stworzą klimat kosmicznych podróży i pomogą chłopcom marzyć o wycieczkach na inne planety. Kolekcje adresowane do dziewczynek oczarują je natomiast magią barw i lubianych przez nie symboli. Lampy z serii LILI i LILI RED, w kolorach intensywnego fioletu i czerwieni, urozmaicone zostały kloszami o formie delikatnego, wiosennego kwiatka, w kolekcji SUNFLOWER klosz przybrał natomiast kształt słonecznika. Lampy z rodziny HIPPI utrzymane w ciepłych kolorach przywodzące na myśl radosne, letnie dni, mogą spodobać się przede wszystkim kilkunastoletnim dziewczynkom.

Bogata oferta lamp dziecięcych daje możliwość urządzenia pokoju dziecka z nutką fantazji i stworzenia w nim magicznego miejsca odpoczynku i zabawy. Lampa - pozornie zwyczajna rzecz, mająca spełniać funkcje użytkowe. Ozdobiona ciekawą, kolorową aplikacją sprawi jednak, że całe pomieszczenie nabierze niecodziennego charakteru.
Zainspirowane przez: Gut PR
Dodał: Anna Szeflińska, Hanna Gut
2009-12-07 10:09:33